Eléggé elmaradtak a portréfotózások az utóbbi időben, talán Laura volt az utolsó akiről képeket mutattam Nektek, de az esküvőszezon általában háttérbe szorít minden mást. Többek között ezért most látjátok ezeket a képeket is, pedig már tavaly ősszel elkészültek. Katiról egyébként azt kell tudni, hogy nagyjából három éves lehetett amikor utoljára képet készítettem róla, aztán több mint tíz évvel később megkeresett, hogy szeretne magáról néhány képet. Íme!
Emi és Norbi, végtelenül cuki gyermekükkel érkeztek a fotózásra, akit csak addig fotóztunk, amíg ezt szemmel láthatóan Ő is élvezte. Amikor ráunt a dologra, akkor elengedtük. Persze nem egyedül, szerencsére egy nagynéni is kéznél volt akinek ezúton is köszönjük a segítséget! A fotózást egyébként a Pintér-kertben kezdtük, aztán a Mecsek dombjai felé vettük az irányt, hogy pár autós képet is készítsünk, hiszen elég közel áll a szívükhöz a japán négykerekű.
Mindig jól esik amikor egy pár bizalmat szavaz nekünk, különösen jól ha a baráti vagy ismerősi körünkből teszi ezt valaki, de az amikor egy fotós bíz meg minket a jegyes és esküvői képeinek elkészítésével, az még különlegesebbé teszi a dolgot. Különlegessé mert bár minden fotózáson a lehető legtöbbet igyekszünk nyújtani, de fotósnak fotózni mindig egy kicsit nagyobb kihívás. Persze mi szeretjük a kihívásokat és mindent meg is tettünk azért, hogy ez a fotózás is fesztelen és jó hangulatú legyen, amiben Judit és Kori is partnerek voltak. Szerencsére nem kell már sokat várni az esküvőig, hogy újra fotózhassuk Őket! 😉
Cinti és Tomi kis esküvőt tartottak, ezért csak a kreatív fotózásukról mutatok képeket Nektek. Tomit régóta ismerem, kis túlzással mondhatom, hogy gyerekkori barát, így habozás nélkül vállaltam el, hogy fotózunk az esküvőjükön. Mindig más egy kicsit olyasvalakit fotózni az esküvőjét, akit hosszabb ideje ismerek, nem volt ez másképp most sem. Cinti, Tomi: Köszönjük, hogy megosztottátok velünk ezeket a pillanatokat! Legyetek nagyon boldogok! 🙂
Eszter és Peti nem izgulták túl ezt az esküvő dolgot, viszont tudták, hogy kikre bízzák magukat, hogy ne is legyen túl sok stressz a dologgal. Nem volt. Az egyházi szertartást egy gyors csoportos fotózás követte, hogy aztán némi ejtőzés után a vacsora vehesse kezdetét. Mielőtt a féktelen buli elkezdődött volna, egy meghitt és nagyon hangulatos szimbolikus szertartás volt a hab a tortán. A szertartáson egy óra elindítása szimbolizálta a közös idő elindítását. A dekorációért a Cortona Dekoráció és Esküvőszervezés, a ceremóniamesteri feladatokért a mindig elegáns dr. Váncsodi József, a zenéért pedig DJ Jillek felelt. A kreatív fotózás képei: A nagy …
Bilbó a schnauzer, a kis kék méregzsák Opel Corsa és gazdáik, Niki és Dénes története ez, amely azzal kezdődött, hogy egy esküvőn lefotóztam Őket, ahogyan táncolnak. Mármint Nikit és Dénest, nem a Corsát és Bilbót. Aztán nem sokkal később Niki és Dénes felkértek minket arra, hogy fotózzuk az esküvőjüket, mi pedig örömmel mondtunk igent a felkérésre. Ezek a képek már a jegyes fotózáson készültek, ahova hőseink pont olyan felkészülten érkeztek, ahogy szeretem. Rájuk jellemző autóval, kutyával. Íme!
A május az egyik legszebb hónap az évben. Azért az egyik, mert a többi hónap másképp az egyik legszebb, de tény, hogy a május, kifejezetten ideális jegyesfotózni. Végre van lombja a fáknak, sőt, egy részük virágba is borul ilyenkorra, szóval Adri és Máté jól választottak. A Mecsek rengeteg remek helyszínt tartogat, ezek egy részét jártuk be és közben olyan természetesen beszélgettünk, mintha évtizedek óta ismernénk egymást. Hamar elrepült a fotózás és már itt nagyon vártuk az esküvőt!
Általában, ha egy párnak nincs konkrét helyszínötlete a jegyesfotózásra azt szoktam tőlük kérdezni, hogy városi vagy inkább természetközeli helyszínt képzeltek el ezekhez a képekhez háttérként? Ancsa és Gábor az utóbbi mellett tették le a voksukat, így a Mecsek végeláthatatlan helyszín kínálatából válogattunk, amikor együtt fotózni indultunk.
Beussal és Jencivel már nem először találkozhattok ezen blog hasábjain, viszont nem is utoljára. Évekkel ezelőtt már fotóztuk Őket egyszer, az irány most is hasonló volt, mégis teljesen más képek születtek. Egy biztos, most sokkal közelebbinek látszott az esküvő, lehet, hogy azért mert egy hét sem volt már a jeles napig. 🙂
Gyakori, hogy a jegyes fotózásra az esküvő hetében kerül sor. Ennek természetesen számos előnye mellett hátrányai is vannak, de van, hogy csak így megoldható a dolog. Ezek a képek az esküvőt megelőző napokban készültek és ez semmit sem vesz el az értékükből, sőt! Ne féljetek tehát ettől, ha csak az esküvő hetében megoldható, az is működni fog! Ramival és Kristóffal egyébként a Mecsekben barangoltunk amikor helyszíneket kerestünk a fotózáshoz. Így sikerült!










